Vlasové oleje – čo, kedy, ako?

Prírodné vlasové oleje – určite ste už o nich počuli a viete, že nie sú len populárne, ale aj neuveriteľne účinné. Je to pravda.

Nič zároveň nevyživí a nezjemní vaše vlasy tak, ako oleje získané z rastlín a orechov.

olejki-do-wlosow

Olejovanie vlasov sa vykonáva pomocou prírodných olejov. Je to veľmi jednoduchá skrášľujúca kúra. Stačí, ak si na pokožku hlavy nanesiete vybraný olej a necháte ho chvíľu pôsobiť a nakoniec ho zmyjete jemným šampónom. Ba čo viac, môžete ho naniesť aj na pramene a nechať ho v nich pôsobiť bez toho, aby ste ho zmyli. Avšak pamätajte si, že v tomto prípade sa musíte vyhnúť naneseniu oleja na pokožku hlavy.

Najzaujímavejšou vecou, čo sa týka všetkých začiatočníkov olejovania vlasov, je výber správneho oleja, metóda aplikácie a častosť používania. Aký druh oleja bude pre mňa najlepší? Ako ho používať? Ako často? Je dobré ak skombinujem rôzne metódy olejovania? Možno by bolo lepšie si vybrať len jeden spôsob aplikácie a pridržať sa ho? Radi vám poskytneme našu pomoc.

Na začiatku cesty olejovania vlasov sa po prvé musíme naučiť, že najlepšia metóda je tá, ktorá umožňuje oleju sa vstrebať, nie len do vlasov, ale aj do pokožky hlavy a vlasových cibuliek. Takáto kúra sa vykonáva pomocou prírodných olejov v kozmetických produktoch, výnimočne navrhnutých na túto úlohu. Nie každý prípravok bohatý na prírodné oleje je vhodný pre túto kúru. Produkty, ktoré obsahujú parabény, silikóny, jednosýtne alkoholy (tzv. ‘zlé alkoholy’) – dokonca aj keď majú veľké množstvo prírodných olejov – nie sú vhodné pre aplikáciu na pokožku hlavy. Pre niekoľkohodinové olejovanie vlasov, vrátane masáže pokožky hlavy, je najlepšie si zvoliť 100% čisté prírodné oleje. Môžete si tiež vybrať prípravky, ktoré jasne a zreteľne hovoria, že produkt je vhodný pre aplikáciu na pokožku hlavy (zvyčajne sa to opisuje v návode na použitie v letáku alebo na balení). Túto kúru je najlepšie vykonať 1 – 2-krát do týždňa.

Stojí za to vylepšiť hĺbkovú a niekoľkohodinovú regeneráciu vlasov pomocou prírodných olejov. Aby ste tak urobili, mali by ste ‘kŕmiť’ svoje pramene dennou dávkou oleja. Prírodné oleje fungujú nie len ako regeneračný kondicionér. Ak sa aplikujú na suché vlasy (napr. ráno, pred alebo po úprave vlasov) okamžite zjemnia pramene, uľahčia styling, česanie, dodajú lesk a poskytnú vlasom nádherný vzhľad. Ba čo viac, počas dňa ochránia vlasy pred akýmkoľvek poškodením. Okrem toho, oleje sa môžu aplikovať aj len na končeky, aby pôsobili ako sérum a ochránili ich pred vysúšaním. Táto denná skrášľujúca kúra vlasy posilňuje a môže sa vykonať pomocou všeobecne dostupnej kozmetiky. V mnohých online obchodoch alebo drogériách nájdete preparáty s vhodne vyváženými zmesami olejov. Odporúča sa hľadať tie, ktoré sa hodia k vášmu konkrétnemu typu pórovitosti vlasov.

Najpopulárnejšie a najprestížnejšie kozmetické oleje na trhu sú:

  • vlasy s nízkou pórovitosťou – kokosový olej, babassu olej, palmový olej, bambucké maslo
  • vlasy so strednou pórovitosťou – argánový olej, makadamiový olej, mandľový olej, olivový olej, arašidový olej
  • vlasy s vysokou pórovitosťou – olej z čiernej rasce, hroznový olej, slnečnicový olej, ľanový olej

Prírodné oleje poskytujú celú škálu použitia. Okrem starostlivého, niekoľkohodinového olejovania vlasov, ich tiež môžete pridať k maskám a balzamom, naniesť po umytí na vlhké vlasy bez umytia alebo na suché vlasy (aj niekoľkokrát za deň). Jedna metóda olejovania vlasov nevylučuje druhú. Môžete si zvoliť svoju obľúbenú techniku a vykonávať ju pravidelne alebo skombinovať dve alebo tri, aby ste si zaistili najlepšiu výživu, regeneráciu a ochranu pred mechanickým poškodením a nepriaznivými poveternostnými podmienkami.
Veľa šťastia!