Olejovanie vlasov na základe pórovitosti vlasov – týždenný rozvrh

Olejovanie vlasov je procedúra, ktorá je mimoriadne jednoduchá a príjemná. Môžete ju úspešne vykonať aj v pohodlí svojho vlastného domova. Oleje používané pri olejovaní vlasov sú najcennejšie látky, ktoré si môžete aplikovať na vlasy. Žiaden iný preparát vám neposkytne takú dôkladnú regeneráciu, výživu a ochranu.

Preto by ste mali olejovanie vlasov zahrnúť do svojej každodennej starostlivosti o vlasy.

olejowanie-wlosow

Existuje škála metód olejovania vlasov. Preto, ak ste na začiatku svojej cesty v starostlivosti o vlasy, môže byť trochu náročné zvoliť si tú správnu techniku.

Aby sme vám uľahčili túto úlohu a garantovali kompletnú regeneráciu a ochranu, pripravili sme špeciálny rozvrh. Vďaka vyváženiu počtu metód olejovania bude vašim vlasom poskytnutá starostlivosť na tej najvyššej úrovni. Už po prvom týždni budete cítiť a vidieť rozdiel v ich vzhľade.

Avšak predtým, než sa dozviete svoj týždenný rozvrh olejovania vlasov, stojí za to vedieť, aký druh oleja sa bude hodiť k vášmu typu vlasov.

Prírodné oleje sú tvorené rôznymi čiastočkami. Veľkosť týchto čiastočiek určuje, ako dobre sa oleje prispôsobia typu vašich vlasov.

Všeobecným pravidlom, čo sa týka výberu prírodných olejov, je, že pre veľmi suché a poškodené vlasy (vysoká pórovitosť) musíme použiť iné oleje ako v prípade primerane zdravých vlasov, s malou tendenciou ku krepovateniu, vysúšaniu a strate lesku (tieto vlasy majú strednú pórovitosť). Je tiež dôležité vedieť, že zdravé, husté a ťažké vlasy, ktoré sa ťažko upravujú (nízka pórovitosť), tiež potrebujú správnu starostlivosť a výživu, aby sa zabránilo ich poškodeniu a aby procesy na pokožke hlavy prebiehali bez akéhokoľvek narušenia. Pórovitosť vlasov spozorujete ľahko. Čím poškodenejšie, suchšie a redšie vlasy, tým vyššia pórovitosť. Každý druh pórovitosti si vyžaduje iný typ olejov.

VLASY S VYSOKOU PÓROVITOSŤOU – extrémne poškodené v zlom stave. Odporúčané oleje: slnečnicový, hroznový, ľanový, tekvicový a olej z čiernej rasce.

VLASY SO STREDNOU PÓROVITOSŤOU – stredne udržiavané, len trochu riedke a často oslabené na končekoch. Odporúčané oleje: mandľový, makadamiový, arašidový, sezamový, olivový, avokádový, argánový.

VLASY S NÍZKOU PÓROVITOSŤOU – ťažké, husté a zdravé, ktoré pomaly absorbujú vodu a pomaly schnú. Odporúčané oleje: kokosový a babassu.

Ako sa ponárate do umenia olejovania vlasov, začnete vidieť, ktoré oleje sú pre vaše vlasy najlepšie. Tiež môžete vybrané oleje skombinovať, aby ste získali maximálne výhody a starostlivosť o vlasy.

Olejovanie vlasov – týždenný rozvrh

1. JEDEN – DVA RAZ DO TÝŽDŇA

Vyberte si jeden alebo dva dni v týždni kedy máte voľný večer a pomerne viac času ráno. Vykonajte kompletné, celonočné olejovanie vlasov.

Zahŕňa to aplikáciu oleja na suché alebo mierne vlhké vlasy. Naneste olej na vlasy aj na pokožku hlavy. Dodatočne si jemne masírujte hlavu, čím budete stimulovať kožné bunky k činnosti a zlepšíte krvný obeh. Nechajte olej na vlasoch cez noc a ráno ho dôkladne zmyte pomocou jemného šampóna. Uistite sa, že čistiaci produkt neobsahuje umelé látky, ktoré narúšajú účinky oleja (napríklad, je bez takzvaných Sodium Lauryl Sulfate alebo Sodium Laureth Sulfate).
2. NIEKOĽKOKRÁT DO TÝŽDŇA

Olejovanie vlasov by sa malo vykonať po každom umytí vlasov. Vlasy by mali byť vlhké, aby olej mohol efektívnejšie preniknúť dovnútra šupín. Počas takejto kúry ako je olejovanie mokrých vlasov, by sa mal produkt nanášať len na vaše vlasy, bez toho, aby sa dotkol pokožky hlavy.

Varovanie! Ak sú vaše vlasy veľmi poškodené a suché a bojíte sa, že na prvýkrát ich olej zaťaží, môžete ho naniesť na suché vlasy pred umytím. Nezabudnite, že olej v nich musíte nechať pôsobiť asi 15 až 30 minút.

3. DENNE

Každé ráno, predtým ako odídete z domu, si pri stylovaní vlasov naneste pár kvapiek oleja na suché pramene. Výsledkom toho, bude oveľa ľahšie vlasy upraviť a poskytnete im tak adekvátnu starostlivosť a lesk. Navyše ich ochránite pred poškodením a nepriaznivými poveternostnými podmienkami.

Veľa šťastia pri olejovaní vašich vlasov!